Ziraat Bankası Hangi Şartlarda Kredi Verecek? Ziraat Bankasında Borç Nasıl Yapılandırılacak?

0
445

Ziraat Bankasının “Kredi Kartı Borçlarını Ödemekte Zorlanan Müşterilerin İhtiyaçlarına Cevap Verebilecek Bir Nitelikte Uygulama Başlatmıştır” açıklamasının ardından halk işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği konusunda açıklama bekliyordu. Ayrıntıları haberimizde okuyabilirsiniz!

Banka uygulamayı yürürlüğe koydu ancak halen kafalarda soru işaretleri mevcut. Kredi kartlarının borç yapılandırmasında Ziraat Bankası yüzde 1.10 faizi 24 aya kadar, yüzde 1.20 faizi ise 60 aya kadar uygulayacak. Uygulamadan faydalanmak isteyenlerin hangi şartları taşıması gerektiği ise haberimizde…

31 Aralık 2018’e Kadar Olan Borçlar Dahilinde

İlgili banka “31 Aralık 2018 tarihinden itibaren kredi kartı harcamaları ya da nakit avans kullanımından dolayı ödemelerinde sıkıntı yaşayan ve gecikmeye giren vatandaşların sorumlu oldukları ve üzerlerinde oldukları anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile düşürülerek uygun vade seçenekleri sunarak ödenebilir hale getirilecektir ve başvurular Şubelerimiz’den yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Ziraat Bankası bu uygulamada hem kendi müşterilerinin hem de diğer banka müşterilerinin sahip oldukları borçlarda dengeleme politikası ve ödemelerde düzenlemeye gidilerek daha kolay ve sağlıklı yönetilebilir ödeme seçenekleri sunmaktır.

Kredide dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise yapılandırmanın 2019 yılından sonra sahip olunan borçları kapsamaması. Yeni yılda oluşan kredi kartları için yapılandırma yapılamayacak.

Kaynak: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/basin-odasi/BasinBultenleri/basin-aciklamasi-08012019.pdf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here