Ümraniye Belediyesi Kurban Bayramı İçin Kolları Sıvadı

0
32

Ümraniye Belediyesi; vatandaşın sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için kolları sıvadı. Kurban Bayramı öncesinde tüm tedbirler alınırken Başkan İsmet Yıldırım da, hazırlıkları tamamlanan kurban satış noktalarındaki çadırları inceleyerek kurban sahipleriyle sohbet etti.

Ümraniye Belediyesi; sağlıklı ve huzurlu bir bayram olması amacıyla çalışmalarına hız verdi. Vatandaşın sağlıklı bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda; satış yerine gelen kurbanlıkların sağlık kontrolleri yapılıyor. Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekimler kurbanlıkların yaşına, cinsine, yaralı veya kesilmiş bir uzvunun veya herhangi bir hastalığının olmadığına, küpeli ve pasaportlu olmasına dikkat ediyor. Sağlıklı hayvan satışının gerçekleşmesi, herhangi bir hastalığı bulunan hayvanın tespiti, hastalığın yayılmasının engellenmesini sağlayacak tedbirler alınırken, hasta hayvan satışı yapan kişiler hakkında da yasal işlem başlatılacak.

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri güvenliği sağlarken, bayram boyunca 7/24 hizmet verecek olan Çözüm ve Çağrı Merkezi ile vatandaşın dilek, talep ve şikâyetlerini de alacak.

Ümraniye Belediyesi; kurban satışı için memleketlerinden gelen satıcıların sosyal ihtiyaçlarını da dikkate alarak satış ve kesim noktalarında bulunan mescit, yemek salonu, tuvalet ve banyo gibi ihtiyaç noktaları bayram sonuna kadar herkese hizmet verecek. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bayram sonrasına kadar yoğun mesaisine devam edecek. Kurban atıklarının düzenli toplanmasıyla ve çöp konteynırlarının bayram süresince yıkama ve dezenfekte işlemlerinin uygulanmasıyla kötü koku ve çevre kirliliği önlenmiş olacak. Satış ve kesim noktalarında bayram sonrası temizliği yapılarak kurban atıklarıyla ilgili bölgelerde görülen olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

Başkan İsmet Yıldırım, yaklaşan Kurban Bayramı’nın daha sağlıklı ve temiz geçmesi amacıyla bir araya geldiği Temizlik İşleri Personeli ile buluşmasının ardından, Hekimbaşı’nda bulunan kurban satış yerini gezerek çadır esnafına kolaylıklar diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here