Pendik Ahmet Yesevi Mahallesi kaderine terk edilmiş olsa gerek ki daha önceki muhtar hiçbir zaman mahalle ile ilgilenmedi ne zaman makamına gitsek yerinde bulamadık. Bu seçimlerde muhtar adayı olarak karşımıza çıkan genç ve dinamik bir aday vardı ve herkes onu seçti verdiği vaadlerin neler olduğunu bilmiyorum ama sanki bu mahallede oturmuyor gibi mahalleyi kaderine terk etmekte gecikmedi.

Mahallede bulunan eski muhtarlık binasının bahçesindeki pislikten tutun da mahallede bulunan bütün arsalarda durum aynı. Belediye yetkilileri bunları muhtardan duymalı diye düşünüyorum. Vatandaşlar belediyeyi aramak zorunda kalmamalı.

Mahallede oturan vatandaşlara temizlik eğitimi verilmeli, Ben yıllardır bu mahallede oturuyor ve bu mahallenin sorunlarını belediye yetkilileri ile paylaşıyorum. Her zaman belediyeyi aramaktan da çok sıkıldığımı belirtmek istiyorum.

Ben bu mahalleye taşındığım günden beri evimin yanında bulunan arsa için belki günlerce belediye yetkililerini aramak zorunda kaldım ama sonuç yine aynı. Pazar günleri inşaat yapan mahalle sakinlerimi dersiniz. Yoksa gecenin bir yarısı halı yıkayan mahalle sakinlerimi derseniz ne ararsanız burada ben şikayet etmekten bıktım artık.

Yeni gelen Belediye Başkanından umudum o kadar çok ki ama onunda gözünün görmemesi için uğraşıyorlar diye düşünüyorum. Ben oturduğum mahallem için bir kez olsun belediyeyi aramadan gelip temizlensin istiyorum çok şey mi istiyorum.

Ne zaman şikayetçi olsam buralar temizlenmiyor diye şikayet ettiğim günden sonra Pazar sabahı saat 7 de kapımın önünü süpürmeye başlıyorlar arkadaş ben böyle temizlik istemiyorum. Ben haftanın 6 günü çalışıyorum. Pazar günü dinlenmek benim en doğal hakkım ve bu hakkımı kimse elimden alsın istemiyorum. Çöp arabaları normal günde 10 olmadan uğramaz Pazar günü 7:30 da kapımın önünde bitiyor.

Ben değerli Başkanımız Ahmet Cin’den bu duruma bir çözüm üretmesini istiyorum ve ondan rica ediyorum. Başkanım lütfen artık sesimizi duyun!!

Anadolu Gerçek Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here