Uzun yıllardır İstanbul trafiğinde hizmet veren özel çift katlı halk otobüsleri hastalık saçıyor.

Yıllardır İstanbul trafiğinde hizmet veren özel çift katlı halk otobüsleri vatandaşların sağlığını tehdit ediyor. Temizlikleri ve bakımları yapılmayan özel çift katlı halk otobüsleri adeta hastalıklara davetiye çıkarıyor. Dışını süsleyip içinde böcekler ve pislikler hatta cam kenarlarından koltuklara kadar her yerinden pislik akan özel çift katlı halk otobüsleri sabahın erken saatlerin de işlerine gitmek için kullanan vatandaşlar bu manzara karşısında ne yapacaklarını şaşırıyor.

Her gün milyonları taşıyan bu araçların hastalığa davetiye çıkardığı ve neden toplatılmadığını sormak istiyoruz. Hafta sonları kullandığım bu özel çift katlı otobüslerde neden denetim sağlanmadığını ve halkın sağlığının neden tehlikeye atıldığını yetkililere sormak istiyoruz?

Bu araçlar Kartal-Şişli (252) Pendik-Şişli (251) Ataşehir-Şişli (256) Kaynarca-Kadıköy (16-D) olarak İstanbul’un belli semtlerinde halka hizmet veriyor. Biz vatandaşların hizmetine verilen bu özel çift katlı halk otobüslerin bizlere daha kaliteli, temiz, steril ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamasını istiyoruz.

Umut ediyoruz ki yeni yönetimle birlikte bu araçların İETT tarafından denetlenerek halkın sağlığını ve güvenini düşünerek güzel çalışmalar gerçekleştirecektir.

Anadolu Gerçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here