Muhtarlar Kendi Kendilerini Kutladılar

0
167

Kartal’ın 20 mahalle muhtarı 19 Ekim muhtarlar gününü kutlamak için Kartal Atatürk anıtı önünde sabah saatlerinde toplandı. Birkaç muhtar haricinde hemen hemen bütün mahalle muhtarları orada idi.

Fakat mahalle muhtarlarının bu özel gününde yanlarında ne yazık ki sadece Belediye Başkan yardımcısı İmam Aydın, muhtarlardan sorumlu müdür, bir de Kartal Lisesinin değerli Müdürü, Müzik Öğretmeni, Beden Eğitimi Öğretmeni ve öğrencileri, Cem Arkan, Kartal Yerel Basınından sadece Görüş Haber Gazetesi’nden Alaattin Böke ve Anadolu Gerçek Gazetesi’nden ben ( Bizler davet edilmediğimiz halde katıldık) katıldım.

Asıl bundan sonrası daha da acı bir tablo idi ortada ne ses düzeni, ne kürsü, ne de sunum yapan hiç kimse yoktu. Atatürk anıtına sessizce bir çelenk sunumu gerçekleştiren muhtarlarımız, Kartal Lisesi Müzik Öğretmeni eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşını okuyarak dağıldılar.

Kartal’ın mahallelerindeki sorunları dile getirmek için gecelerini gündüzlere katarak vatandaşlara hizmet etmeyi kendisine düstur edinmiş değerli muhtarlarımızın bu özel gününde yanında kimsenin olmaması ise içler acısı.  

Çok değil bundan tam 4 sene önce 19 Ekim 2015 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı genelge ile, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Her şeye rağmen Türkiye genelinde bulunan tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Gününü Kutluyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here