Maltepeli CHP’liler Ali Kılıç’ı Kabul Etmiyor Mu?

0
127

Temiz Siyaset Temiz Toplum Yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Örgütü, Maltepe için Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç’ın seçilmesine tahammül edemediklerini ve bu sebeple İstanbul’dan Anıtkabir’e yürüyüş yapacaklarını, yaptıkları basın açıklaması ile açıkladılar.

Örgütün yaptığı basın açıklamasında; “Bizler bugün burada, birileri aday yapıldı veya yapılmadı diye bir araya gelmedik. Bizler tüm dünyaya örnek olmuş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak için buradayız. Bizler için hangi belediyeyi kimin yönettiği değil, hangi ilkelerle ve hangi kriterlerle yönetildiği önemlidir.

Biz, Yerel Yönetim aday belirleme sürecinde topluma verilen mesajın doğru olmadığını düşünüyoruz. Süreçteki kaygılarımız dün yapılan atamalar ile tahammül sınırını aşmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Maltepe Örgütü, konu hakkındaki kaygılarını İl Başkanlığına ve Genel Merkezlerine iletemediklerini veyahut kaygılarının ilgili merciler tarafından anlaşılmadığını dile getirdiler ve basın açıklamalarında “Bu düzende sorun olduğunu hepimiz görüyoruz. AKP yöntemleri ile Partimizi yönetemeyiz. Biz, onlara benzemeyeceğiz. Onlar çalıyor diye tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormaktan vazgeçmeyeceğiz.” cümlelerine yer verdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here