Küçük Yaşta Hayata Atılmak

0
78

Okula gitmek gereken zaman diliminde iş hayatına atılmak zorunda olan yaşamlara üzülerek zaman geçirmekten başka bir şey yapmayan tek Ülke Türkiye olsa gerek. Sokakta yürürken çocukların yanınıza yaklaşıp elini açarak para istemesi ise ayrı bir sıkıntı bu ülke için, herkes bir şey istiyor ve bu istediğini ALLAH RIZASI İÇİN diyerek yerine getirtmeye çalışıyor.

ALLAH rızasını kazanmak elbette herkesin istediği bir şey ama bunu kullanan kişilere fırsat vermek doğru bir davranış olmasa gerek. Küçücük çocukları kafeteryalara salarak insanların içinde onların onurunu kırmakta neyin nesi, bu nasıl Allah Rızasını kazanmak için gösterilen bir saçmalıktır.

Evet, Allah rızasını kazanmak için elimizden geleni yapalım fakat elimizden geleni yaparken insanları dilenciliğe alıştırmayalım. Onlar da bizim gibi etten kemikten bizler nasıl çalışıyor ve alın terimizle para kazanıyorsak onlarda çalışarak hayatlarını idame ettirebilirler.

Bizler onlara ne kadar yardım edersek onları daha çok yardım isterken buluruz. Çalışmak ayıp değil, ister bulaşıkçılık olsun, ister ev temizliği işi olsun fark etmez çalışmamız ve kendi paramızı kazanmamızın ayıbı olmaz.

Benim alnımda bulaşıkçı, çamaşırcı, temizlikçi, doktor, öğretmen, memur ya da mühendis yazmıyor.

Yani demem o ki kimse kimsenin ne iş yaptığı ile ilgilenmiyor. Sadece kaliteli mi yaşıyor yoksa kendine kalitesiz bir yaşam seçerek hayatını mahvetmiş bununla ilgileniyor.

Ayşe bulaşıkçılık yapıyor diye onunla konuşmayan yan komşusu yarın senin ne hale geleceğini kimse bilemez. Doktor arkadaşım var diye övünen Fatma yarın o doktorun tayini çıktığı zaman seni kimse tanımaz. Bence bizler durup şöyle kendimize bir bardak çay koyup nerede hata yapıyoruz. Nerede yanlış yapıyoruz diye düşünelim.

Keza zaman hızla akıp gidiyor ve gidenler asla ama asla geri gelmiyor.

İsimler hayal ürünüdür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here