KAYMAKAM VE YEREL YÖNETİMLER HUZURU SAĞLAMAK İÇİN BİR ARADA

0
84

Kartal Kaymamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Teoman İşseveroğlu, Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın’ın birlikte organize ettikleri “ Mahalleler de Huzur Toplantısı” Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu’nun moderatörlüğün de Kartal Turuncu Kafe’de gerçekleştirildi.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir “Kartal’ın sorunlarına çözüm bulmak için sizlerle her ay bir mahallede bir araya gelerek çözüm üretmek ve çalışmalarımız sizlere anlatmak için toplandık. Sorunlarınızı Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kartal Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kartal Beledisi ile birlikte daha hızlı bir şekilde çözmek için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Kartal Yukarı Mahallede ikamet eden vatandaşlar kahvaltıda sorunlarını dile getirdi.

Vatandaşlar Kartal Cuma pazarının 30 yıldır bu mahalleden kaldırılmasını istediklerini ama hiç kimsenin bu konu ile ilgilenmediğini dile getirirken pazarcıların küfürlü konuşmalarından, evlerine ve bahçelerine zarar verdiklerini dile getirdi.

Gece yarılarında sürekli olarak silahların patladığını vurgulayan vatandaşlar her gece polisi aramaktan yorulduklarını belirtirken biz mahalleli olarak akşam belirli bir saatten sonra kadın olsun erkek olsun sokağa çıkamıyoruz.

Trafiğin tek yönlü olduğu bölgelerde karşı taraftan sürekli araçların gelerek trafiği aksattığını da belirten vatandaşlar tabela olduğu halde sürücülerin kestirme bir yol olduğu için bu yolu tercih ettiklerini belirttiler.

Doğan sokağın kaderine terk edildiğini burada bulunan tren istasyonunun neden kapatıldığını bilmediklerini ve bunu konu hakkında kendilerine bir cevap verilmediğini söylerken. Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanemiz buradan Tuzla ilçesine götürüldü. Bizler hastanemizi geri istiyoruz. Şu an burada birkaç tane poliklinik dışında gidecek bir hastanemiz yok.

Kentsel dönüşümle ilgili sorunların yaşandığı Kartal’da çözülmeyi bekleyen binaların olduğunu vurgulayan vatandaşlar bizler evlerimizi müteahhide veremiyoruz çünkü 5 kattan yukarı imar verilmiyor ve bizim bina için çıkan imar 30 kattı ama bunu sizler onaylamadığınız için müteahhitler zarar ettiklerini belirtiyor dediler.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir söz alarak “ Bu sorunları hem emniyet müdürlüğümüz, hem de belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte çalışmalar yaparak gidereceğiz. Ben burada sadece tren istasyonu ile ilgili şunu söyleyebilirim.

Çok eski bir yapı olduğu için tarihi eser konumunda ele alınarak buranın kütüphane olması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Buraya gelen vatandaşların hem kahvelerini içip hem de araştırmalar yapacakları bir ortamda günün yorgunluğunu gidererek çalışmalarına katkımız olsun istiyoruz” dedi. 

Kentsel dönüşümle ilgili söz alan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ise “ Yeni çıkan yasaya uygun olarak yatay yapılaşmadan dolayı 5 kattan yukarı imar verilmiyor. Bizlerin bu konuda yapabileceği çok bir şey yok yeni çıkan yasa gereği kentsel dönüşümde yatay yapılaşma gerçekleştirilecek ve bizlerde buna göre yapılmış olan planları hayata geçireceğiz” dedi.

Toplantıya Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Teoman İşseveroğlu, Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal Zabıta Müdürü Atilla İlgün, Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan ve Yönetimi, Kartallı vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here