Kartal Belediyesi Satranç Eğitim ve Öğretim yılı Kartal Belediyesi sahil binasında kokteyl ile gerçekleştirildi.

Kartal Belediyesi 2019-2020 Satranç Eğitim ve Öğretim yılı dolayısı ile gerçekleştirilen kokteylde kısa bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel şunları dile getirdi.

Yüksel “Değerli Kartallılar, değerli veliler, değerli çalışma arkadaşlarım. 7 yıldır gerçekleştirmiş olduğumuz Kartal’da ki çocuklarımız ve evlatlarımızla Satranç’ı öğretme ve sevdirme hizmetimizi bu yıl okul kıvamına gelerek Akademi ile buluşmasını sağlıyoruz.

Kartal’da Satranç Akademisi artık bir okul görevi görüyor.200 civarında öğrencimiz Kültür Merkezlerinde Satranç öğreniyor. Akademi ile beraber daha önce okullarda başlatmış olduğumuz Akıl Oyunları ve Satranç Merkezlerini daha iyi yönetme ve oraya daha çok katkı sağlamak.

Kartal’da ki ilköğretim ve liselerde öğrencileri Satrançla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mutlu ve gururluyuz. Çocuklarımızı spor ile buluşturacağımızın sözünü vermiştik. Çocuklarımızı Satranç ve Akıl Oyunları ile buluşturacağımız belirtmiştik.

Bugün bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Satranç Akademimiz Kartalımıza hayırlı olsun. Akademimizin hem velilerimize, hem öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hem çalışma arkadaşlarıma, hem kıymetli protokole, hem Satranç camiasına tekrar hayırlı olsun.

Artık geri kalan kısmı velilerin ellerinize, ayaklarınıza sağlık iyi ki çocuklarınızı böyle takip ediyorsunuz. Böyle aktif faal işlerle çocuklarınızı buluşturuyorsunuz. O yüzden ben velileri tebrik ediyorum. iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız benim kocaman ailem tekrar sağ olun var olun” dedi.

Kokteyle Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Adem Uçar, Ali Apaydın ve Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz