Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

Kartal Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Dernek Başkanı M. Selim Akdoğan’ın açılış konuşması ile başladı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan M. Selim Akdoğan “ Yerel basını bir çatı altında toplayarak daha güçlü bir gazetecilik anlayışı içerisinde bir yandan mesleki dayanışmayı düzeltmek, diğer yandan ortak sorunların çözümünde birlikte hareket etmek amacı ile Nisan ayında bir araya geldik.

Bazı kesimlerin bu oluşumumuzu küçümsemeleri ya da hafife almalarını aldırmadan, önümüze çıkan bazı sıkıntı ve engelleri birlikte aşarak Mayıs ayında resmen kuruluşumuzu ilan ettik.

Daha çok yeni olmamıza rağmen Mayıs ayından bu güne kadar gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetlerimizle Kartal Gazeteciler Derneği olarak Türkiye Genelinde ulusal basın da dâhil olmak üzere Gazetecilik mesleği ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan bizleri mutlu eden olumlu görüş ve övgüler aldık.

Önümüzdeki süreçte de aynı kararlılık, içerisinde çalışmalarımıza devam ederek. Gazeteci meslektaşlarımızla bütünleşmeye dayanışmamızı büyütmeye ve olumlu çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle genel kurulumuzun Derneğimize ve Basın camiasına hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 Verilen tek önerge ile İ. Kenan Çakal Divan Başkanlığına, Halil Topal ve Nuray Yılmaz Divan Yazmanlıklarına oy birliği ile seçildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mücadele Arkadaşları ve bu Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddeleri üzerinde görüşmeye geçildi.

Yapılan genel kurulda kurucu yönetim kurulu faaliyetleri ibra edildikten sonra oy birliği ile seçilen yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu

M. Selim Akdoğan

Hasan Demir

Alaattin Böke

Halil Topal

Sevim Erdoğan

Nuray Yılmaz

Murat Karaca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here