KARTAL GAZETECİLER DERNEĞİ BASIN DUYURUSUDUR

1
49

Kartal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Murat Karaca’ya yapılan saldırılara dur demek için Kartal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Selim Akdoğan bir basın duyurusu yayınlamıştır.

M. Selim Akdoğan’ın Basın Bildirisi aşağıdaki gibidir…

Arkadaşlar biliyorsunuz Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyelerinden İstanbul 34 Gazetesinin sahibi Murat Karaca meslektaşımız bundan yaklaşık 15 gün önce Kartal Belediye Meclisiüyelerini kapsayan bir anket yapmıştır.

Anket dün itibari ile sonuçlanmış olup bizlere göre adilane bir sonuç ortaya çıkmıştır. Gelen olumlu mesajlarda bu dediğimizi doğrular nitelikte. Hal böyle iken İYİ Parti Kartal İlçesiBasından Sorumlu Başkan yardımcısı Ayvaz Çağlayan‘ın dün gece bazı meslektaşlarımıza arkadaşımız Murat Karaca‘yı ve Gazetesini hedef gösteren, rencide edici ve adeta yalanlayıcı mesajlar atması bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Ayvaz Çağlayan’ın mesajında belirttiği üzere İYİ Parti camiasında nahoş gelişmelere yol açan bu anket yüzünden İki Meclis üyesinin arasının açıldığı ve partililerin ayrıştığıdır.

Yaptığımız araştırmalarda böyle bir şey olmadığı taraflar tarafından açıklanmış ve bu sonuçtan asla kimsenin rahatsız olmadığını öğrendik.

Sayın Çağlayan‘ın arkadaşımız için kendi parti üyelerine bu olayın üzerine gidin hatta kaşıyın diyerek meslektaşımızı hedef haline getirmesi de ayrıca düşündürücüdür.

Bizler Gazeteciyiz ve zaman zaman bu tip anketler yapabiliriz birilerinin bundan şahsi rahatsızlık duyması da bizleri yolumuzdan ayrı koyamaz… Bizler Kartal Gazeteciler Derneği olarak meslektaşımızın arkasında olduğumuzu bildirir Sayın Yöneticiyi de buradan kınadığımızı duyururuz…

Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde canlarını hiçe sayarak sizlere hizmet vermeye devam eden meslektaşlarıma başarılar dilerim…

Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı

M. Selim Akdoğan

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here