Kartal Farklı Bir Mekanla Buluştu

0
70

B&K Kafe İşletme Sahipleri Ercümen Bayrak ve Ahsen Kalender, İşletme Müdürü Necla Güneş ve İşletme Koordinatörü Kemal Bayraktar Kartallı Yerel Gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

B&K Kafe farklı konsepti ve birbirinden lezzetli ürünleri ile Kartal’da hizmet vermeye başladı. Almanya ve Avrupa’da yatırımlar gerçekleştiren Ercüment Bayrak ve Ahsen Kalender şimdide Türkiye’de Restaurant piyasasına emin adımlarla girdiler.

Kartal Kızılay Bulvarında açtıkları ilk mekânlarına yenilerini eklemek için çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan ortaklar, “Türkiye bizim vatanımız vatanımızın ekonomisine bizlerde katkı sunalım diyerek yola çıktık. Şimdilik Kartal’da açmış olduğumuz B&K Kafeyi Tuzla, Maltepe ve Avrupa başta olmak üzere marka zinciri yapmak hedefindeyiz” diyerek hedeflerinin Türkiye piyasasında iyi bir yere gelmek olduğunun altını bir kez daha çizdiler.

Kahvaltıda kısa bir açıklama yapan İşletme Müdürü Necla Güneş “ B&K Cafeterya olarak ilk mekanımızı eski Nehir Pastanesi’nin hemen yan tarafında açmış bulunuyoruz. Burada başta Dünya Mutfağı olmak üzere, şimdilik 60 çeşit yemeğimiz, içeceklerimiz ve kahvaltı türlerimiz mevcuttur. Kartallılara yeni bir mekan sunmaktan onur duyuyoruz. B&K Cafeterya olarak marka zinciri olmak arzusundayız. Tuzla’da Kadıköy’de Avrupa Yakası’nda başta Nişantaşı olmak üzere çeşitli semtlerde şubelerimizi devreye sokacağız. Hem Kartal’a Hem Türkiye’ye yatırım yapmaktan çekinmeyen Ercüment Bayraktar ve Ahsen Kalender’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan B&K Kafe Koordinatörü Kemal Bayrak şunları söyledi:

“Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. İşletmemiz Ahsen Kalender ve Ercüment Bayrak gurbette inşaat sektöründe farklı üç noktada hizmet verirken Avrupa ve Almanya’da yatırımlarını Türkiye’ye çevirerek Türkiye’de kafe restaurant zincirlerini baz alarak 4 yada 5 mekan açmak kaydı ile ilk başlangıcı Kartal’da gerçekleştirdik.

Mevcut yerimiz sizlerin de Kartal’da olma hasebi ile bildiğiniz eskiden yan taraftaki pastanemizin olup daha sonra bize devrolup tamamen yeni işletme ile özel işletme ile tekraren kendi bünyemizde faaliyete geçirdik.

Kısmet olursa öncelikle sizlerle tanışmak istedik. Önümüzdeki ayın ortası gibi resmi bir açılışla bütün Kartal’a duyurmak istiyoruz. Ahsen Bey ve Ercüment Bey bir araya gelerek B&K Chain olarak Restaurant Bistro olarak faaliyete girdi. Burası ilk şubemiz burada sonra Tuzla, Maltepe ve Avrupa yakası olmak üzere sayımızı 5’ e çıkaracağız.

Buradan başladık Tuzla ile devam edip Maltepe ve Avrupa yakası olmak üzere bu yılın sonuna kadar en az 5 şubeye ulaşarak faaliyetlerimize ve yatırımlarımıza devam etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Kahvaltıda Karadeniz yöresine özgü Mıhlama ile özel gösteri gerçekleştiren B&K Kafe aşçısı kahvaltı sonrası müşterilerine de ikram ettikleri özel altın kaplama nescafe ikram etti.

Kahvaltı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here