Kadın Olmak 4

0
213

Kadın olmak zordur bu hayatta ne Anne olabilirsin, ne eş, ne abla, ne kız kardeş zordur kadın olmak. Neden zordur bilinmez ama herkes sitemini kadına eder. Kadının azıcık sesi çıksa hemen dırdır olur, sesi çıkmasa sen zaten hiçbir şey beğenmiyorsun olur. Ama işin aslı öyle değildir.

Kadının sesi çıkmıyorsa eğer, sözleri bitmişse eğer, kimseye bir şey demiyorsa eğer, asıl kadın o zaman bitmiştir. Kadın dediğiniz zaman sesi çıkmayacak her denileni hemen yapacak anlamına geliyor. Ama erkekler şunu hiç düşünmüyor Kadınlar aslında sizin her istediğinizi yapıyorsa bu sizi sevdiği için değil. Biliyor ki eğer yapmazsa sonucu ağır olacak.

Erkek dediğini yaptıramadığı zaman şiddete başvurup kadını hayata küstürür, ama kadın annedir evladı için katlanır. Erkek eve geldiği zaman nerde kaldın bu saate kadar diyen bir kadın istemez, eğer bir kadın nerde kaldın dedi ise işte o kadın için çekilmez dertlerin başlangıcı olan şiddete maruz kalır.

Kadın annedir, erkek annesini çok sever. Kadın eştir erkek eşini sevdiğini söyler ama şiddete maruz kalır. Kadın kız kardeştir, bir hata yaptığı zaman dışlanan şiddete maruz kalan, kadın hep susmak zorundadır.

Babadan şiddet görür susar, Eşinden şiddet görür susar, Kardeşinden şiddet görür susar. Bu düzene ayak uyduramaz şiddet görür susar, hayatta yaptığı hiçbir iş için bir kez olsun takdir edilmez hep itilip kakılır yine de susar. Kadın gecenin bir yarısı sokağa çıkamaz, çıktı ise o kötü kadındır.

Bir sıkıntı bir derdi mi var kimse sormaz, kimse demez ki sen neden bu duruma düştün. Erkek için kadın bir araçtır ve sadece keyfi için yanında olmalıdır. İşi bittiği zaman başka bir çiçeğe gitmelidir o çiçeği koparmalıdır dalından.

Kadın çiçektir, güldür, papatyadır, kırılgandır, narindir, nadide bulunan bir çiçektir. Lütfen kadınlarımıza sahip çıkalım. Kadın evlattır, kadın eştir, kadın annedir, kadın sırdır, sırdaştır yani kısaca kadın candır.

Kadınlarımızın kıymetini bilelim. Sadece bugün değil her gün kadınlarımızı sevelim ve değer verilim.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here