Dünyaca ünlü sosyal medya olan İnstagram’da iOS ve Android telefonlarda karanlık mod özelliği Facebook’un bünyesinde yer alan fotoğraf ve video uygulaması olan İnstagram yeni bir özellikle gündeme geldi.

INSTAGRAM KARANLIK MOD iOS AYARI NASIL YAPILIR?

iOS işletim sistemini kullanan kişiler öncelikle iOS 13 güncellemesini yapmalıdır. Güncellemeyi yaptıktan sonra iPhone-Ayarlar’a girerek ekran ve parlaklık seçeneğine tıklayın ardından önünüze gelen menüde Koyu Mod’u seçin. Artık Instagram’ı karanlık mod ile kullanabilirsiniz.

INSTAGRAM KARANLIK MOD ANROID AYARI NASIL YAPILIR?

Android işletim sistemini kullanan kişilerin öncelikle Google Play Store’u açması gerekiyor. “Uygulamalarım ve oyunlarım” menüsüne girerek Instagram’ı seçin. Sayfayı aşağı doğru çekerek Beta sürümüne katıl yazısını görene kadar devam edin. Yazıyı gördüğünüzde katıl butonuna basın. 20 dakika sürenin ardından tekrar “Uygulamalarım ve oyunlarım” kısmına girerek yeni gelen güncellemeyi yükleyin. Ardından telefonunuzun Ayarlar menüsünden Gece Modu yazdıktan sonra ayarlardan modu ayarlayıp Instagram’ı karanlık modda kullanın..

Fotograf Alıntıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here