GENÇ KARDEŞİM

0
40

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bedelinin Mehmetçik ve bu vatan topraklarında yaşayan genç, yaşlı, çoluk çocuk, erkek, kadın bütün fertleri tarafından, binlerce litre kanla ödendiği milli mücadele sonrası kazanılmış bir zaferin nihayetinde özgürce nefesini alan gençleriz.

   Bir Türk gencine yakışan ideoloji Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi tarihini iyi bilmekten, anlamaktan, yaşamak ve yaşatmaktan geçmektedir.

   Tarih bilinci ile birlikte yok olma eşiğine gelmiş, tam bağımsızlığını kaybetmiş bir imparatorluğu, halkın iradesine teslim eden bir rejim, Cumhuriyet kurulmuştur.

   Büyük bir mücadele ile yıllar süren kanlı savaşlar sonrası kurulan cumhuriyetimizin çağdaş ve uygar bir toplum seviyesine gelmesi için bütün umut ve gaye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından siz gençlere bağlanmıştır.   

               Bütün Ümidim Gençliktedir.

                              Gazi Mustafa Kemal Atatürk

  19 Mayıs 1919’da başlayan milli dayanışma ve seferberlik dünyada eşi benzeri görülmemiş bir milli mücadeleye dönüşmüş, kâinatın kabul ettiği en büyük liderin önderliğinde, ağızlarından salyalarla vatan topraklarımıza tecavüz, gasp talan ve yağma için gelmiş, menfaat için sırtlan sürüsüne dönüşmüş devletlere gereken dersi fazlasıyla vermiştir.

  Bizler tarihi destanlarla dolu, tüm evrene örnek olmuş bir ecdadın evlatlarıyız.

Unutmayınız ki çağdaş, uygar bir toplum olmanın gelecekteki mimarları sizlersiniz. İlim, bilim ve fen ile gerçekleşecek bu gelişmeyi başaracak azim damarlarınızdaki asıl kanda mevcuttur.

   Ne mutlu Türk’üm Diyene.

                                                              Okan Onur

                                               ADD Devrek Şube Başkanı

                                           CHP Zonguldak Belediye Meclis Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here