DÜNYA’DA TÜRK BİTMEZ

0
206

Türklere zulüm etmek isteyen zihniyetler yine iş başında yıllardır dünyanın her yerinde aralıksız devam eden Türk’e uygulanan zulümlere kimsenin ses çıkarmaması ise cabasıdır.

Uzun yıllardan beri Çin Halk Cumhuriyeti’nin Uygur Türklerine karşı gerçekleştirmiş olduğu kıyım ile 3114 Uygur Türk’ünün idam edilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken büyüklerimizin ve basının sesi çıkmaz oldu diye yayınlar yapılmaya başlandı.

Bir gazeteci olarak bu zulmün neresini yazacağımı üzüntümden bilemiyorum. Çin Halk Cumhuriyetinde yaşananlar bir insanlık dramı ve bizlerin elinden bir şey gelmediği doğrudur. Ama yapılacak tek şey var bunu yapmak hepimizin görevi diye düşünüyorum. Ben kendi adıma bu satırları yazarken bile içimde bir şeylerin parça parça olduğunu dile getirmek istiyorum.

Dünya’nın doğusundan, batısına, güneyinden, kuzeyine her yerde aynı sorunlarla karşı karşıya olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Gün geçmiyor ki bir ülkeden bu tarz haberler gelmesin. Bizlerin bu dünya da ve yeryüzünde paylaşamadığı ne var? Bunu bir türlü anlamış değilim.

Hepimiz bir gün öleceğiz ve ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz bir dünyada amacımızın ne olduğu belli iken yapılan zulümlere bir anlam vermemi beklemesin kimse benden. Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı olmadığı gibi zulüm etmeye ya da idam etmeye hakkı yok. Bu kim olursa olsun bir bebeğe, bir kadına, bir erkeğe zulüm etmeye ve o kişinin özgürlüğünü kısıtlamaya kimsenin hakkı yok.

Ben Çin Halk Cumhuriyeti’nin UYGUR TÜRKLERİNE gerçekleştirmiş olduğu bu KIYIM ve ZULMÜ kınıyorum ve bunu yapanlardan hesap sorulmasını istiyorum. Bir TÜRK’ e el kaldırmak, bir İNSAN’ a el kaldırmak kimsenin haddine düşmemiştir. Bunu yapanlara bizim ve Devlet büyüklerimizin söyleyeceği çok şeyler olduğunu düşünüyorum.

Ben UYGUR TÜRKLERİNE gerçekleştirilen bu SOYKIRIMI lanetliyor ve kınıyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here