Her deprem sonrası televizyonlarda ve sosyal medyada sürekli olarak aynı kareler dönmeye başlıyor. Deprem çantanızı hazırlayın içinde şunlar şunlar olsun diyerek sürekli olarak uyarılıyoruz. Daha dün meydana gelen ufak çaplı deprem sonrası iletişim ağlarımız bile birbirine girdi kimse ne annesine ne babasına ne evladına ne de kardeşlerine ulaşamadı.

Bizler bunca zamandır ülke olarak yaşadığımız her afet sonrası bu tarz durumlara maruz kalıyoruz. Ama hiç birimiz de çıkıp ya arkadaşlar depremin zamanı ve yeri belli değilken bizlerin hazırladığı bu çantalar ne işe yarayacak.

Dün olduğu gibi ya o büyük deprem yine bizleri gündüz saati okulda, işyerinde, toplu taşımada yakalarsa ne yapacağız. Biz büyüklerimize sormak istiyoruz sizler bizlere bu çantaları hazırlayın bu tedbirleri alın diyorsunuz da sizler acaba bu tedbirleri aldınız mı?

Dün ki deprem ufak çaplı olmasına rağmen geceyi dışarıda geçiren vatandaşlar oldu. Bu mevsimde dışarıda kalmak için öncelikle önlemlerin alınmış olması gerekmez mi?

 Bir de büyüklerimiz biz vatandaşlara eğitim verirken televizyon ve ya radyolarda onlardan bir tek ricam var en üst katta oturan vatandaşa neden aşağıya doğru inmemesi gerektiğini anlatın da insanlarımız yanlışlarından bir nebze de olsa geri adım atsa daha doğru olmaz mı?

 Deprem esnasında merdivenlere hücum edildiği zaman Allah korusun daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya geleceğimizi unutmayalım..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here