BİRAZ SABRETMEK GEREKİYOR

0
47

Hayatımızı altüst eden bir virüsle karşı karşıya olduğumuz şu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanlığının tüm uyarılarına rağmen yaşlılarımız için yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağına bile uymuyorlar.

Her zaman olduğu gibi kendilerini sokağa atan yaşlılarımız evde kalmamak için bin dereden su getirmeye ve yapılan tüm uyarılara rağmen sahil kenarlarında oturup güneşin tadını çıkarmaya devam ediyorlar.

Kendilerine neden yasağa uymadıklarını sorduğumuz zaman bizlere verdikleri cevap ise bizleri daha çok hüzne boğdu. Evde durup ne yapalım kızım kadın evi temizlemek ister bizi dışarı atar, gelin evi temizlemek ister bizi dışarı atar. Onları kızdırmaktansa bizlerde dışarı çıkıp dolaşarak zaman geçirmeye çalışıyoruz.

Bu kelimeleri duyunca aklıma yıllar önce annem ve babamın birbirlerini ne kadar çok sevdiği ve annemin babamın evde kalması için ne kadar da fedakâr olduğu aklıma gelip gözlerim doluyor.  Canım annem Allah seni nurlarda yatırsın babamı ne de çok seviyormuşsun.

Son zamanlarda bu virüs yüzünden gidip babamı göremedim. Onu çok özledim fakat onun sağlığı benim için çok önemli evden çıkmaması ve bizlerle bir araya gelmemesi gerekiyor diye ben onun hasretini telefonla gideriyorum.

Ben bugüne kadar Koronavirüsle ilgili hiçbir yazı kaleme almadım fakat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bu zorlu süreci çok güzel idare ederek yapmamız gerekenleri en güzel şekilde bizlere anlatmaya devam ediyorlar.

Kendilerine bu zorlu süreçte göstemiş oldukları başarıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here