Bazen Hataları Kabul Etmek Gerekir

0
243

Kadın ve erkek bazen o kadar saf oluyor ki bunu görmek için hiç uzağa gitmeye gerek yok. Sevdiği biri olduğu zaman onun kendisine davranışlarında ki bozukluğu görmemezlikten gelip onu korumaya devam ediyor.

Evet, kadın çok saf duygularla yetiştirilmiş bir varlıktır ama erkekte öyledir. Evlatlarımızı yetiştirirken insanların ne kadar çok hırpalayarak onu zor durumlara sokabileceğini anlatmayan, Anne ve Baba çocuğunun her evresinde yanında olacağını düşünür.

Ama bu her zaman böyle olmaz. Neden olmaz bunu bir düşünmek gerekir. Evet, sizler bu dünyaya başarılı ve bir o kadar da standartları düzgün evlatlar yetiştirmek isteyebilirsiniz. Onlara yapmanız gereken sadece sevgi, saygı ve başarılı olmak için yapması gerekenleri öğretmektir.

Bizler Anne ve Babalarımızı örnek alarak bu hayatta bazı şeyleri başararak hedefimize ulaşmaya çalışırız. Hedefimize her zaman ulaşamayabiliriz. Ama bizler hedefimize ulaşamadığımız zaman bu dünyanın sonu değildir.

Bu hayatta çalışmalar gerçekleştirerek insanları kırmadan, dökmeden onlara saygı göstererek yapabileceğimizi öğretmeyen ebeveynlerimiz yüzünden hayattan vazgeçer olduk. Döverek, söverek, yumruk yumruğa gelerek bir şeyler başarabileceğimizi öğreten ebeveynlerimiz yüzünden bizler kendimiz olamıyoruz.

İnsanları uyarmak istediğinizde karşınıza çıkan duvarlarla karşı karşıya kalmanızda cabası, ama o duvarı ören kişi şunu bilmiyor mu? Bu duvarı ördüğüm zaman bu insan hayatta hiçbir şey öğrenemez.

Şimdi soruyorlar bana köşe yazılarını sen kendin mi yazıyorsun?

Evet, ben kendim yazıyorum nasıl mı? kendim yazıyorum. Yazdığım yazıları benden daha deneyimli olan ablalarıma ve ağabeylerime göndererek bu nasıl olmuş yayınlayayım mı? Diye sorarak yazımın düzeltilecek yerlerini sormam ve sorarak bir şeyleri öğrenmem sayesinde yazıyorum.

Sizlere sadece şunu belirtmek istiyorum. Ben bu yazılarımı yazarken daha çok kitlelere ulaşması için çok çaba sarf ediyorum. Bana yanlış yazmışsın ya da burada şöyle yapsaydın diyen kardeşlerime teşekkür ederek o yazıdaki hatalarımı düzelterek yeniden yayımlamaya devam ediyorum.

Benden hiçbir şey eksilmiyor. Hatta hatalarımı bana söyleyen arkadaşlarıma, ağabeylerime ve en önemlisi değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.

Hatayı kabul etmek ERDEMLİKTİR!

İyi ki varsınız sizler var olduğunuz sürece ben ve benim gibi öğrenmeye istekli arkadaşlar sizler sayesinde başarılarını devam ettireceklerdir diyorum.

Teşekkürler Değerli Dostlarım, Arkadaşlarım….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here