Tweet |
Dünyaca Ünlü Dans Grupları Bu Festivalde
Kartal Belediyesi, ilçenin unutulmaz Belediye Başkanlarından Mehmet Ali Büklü’nün miraslarından biri olan, 2. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kartallılara farklı ulusların kültür ve danslarını tanıma olanağı sunmak, Kartal’ın kültürel zenginliklerinin uluslararası alanda tanıtımını sağlamak amacıyla düzenlenen festival bu yıl da unutulmaz anlara sahne olacak.
Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Acıbadem Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen festival, 25-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale, Türkiye başta olmak üzere; Burundi, Mısır, Gürcistan, Macaristan, Hindistan, KKTC, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Slovakya, Senegal olmak üzere 11 ülkeden 17 dünyaca ünlü halk oyunu grubu ve 500 sanatçı sahne alacak.
Kartal Meydanı’nda Görkemli Açılış
Festival programının ilk günü olan 25 Ağustos’ta, tüm halk oyunları grupları saat 19.00’da, Kartallı Kazım Meydanı’ndan, Kartal Meydanı’na kadar halk müzikleri eşliğinde kortej yürüyüşüne katılacak. Festivalin açılış töreni saat 20.30’da Kartal Meydanı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleşecek.
Başkan Yüksel’den İstanbullulara Davet:
“Sanatın ve kültürlerin buluşmasına birlikte ev sahipliği yapalım”
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, farklı kültürleri aynı çatı altında buluşturan festivale tüm Kartallıları ve İstanbulluları davet etti. Başkan Gökhan Yüksel, “Sanatın farklı kültürleri bir araya getirme gücüne sahip olduğunun farkındayız. Bu yıl 2’incisi düzenlenen Halk Oyunları Festivali’nde de yine uluslararası halk oyunları gruplarımız sahne alacak. Kültür ve sanatın aynı çatı altında yer aldığı bu festivale başta Kartallı komşularım olmak üzere tüm İstanbullu vatandaşlarımızı davet ediyorum. Sanatın ve kültürlerin buluşmasına hep birlikte ev sahipliği yapalım.” ifadelerini kullandı.
2. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nin tam programı ise şöyle;
25 Ağustos 2023 Cuma - Festival Açılış Günü
19.00 Kartallı Kazım Meydanı'ndan kortej yürüyüşü
20.30 Açılış Töreni – Kartal Meydanı
Belediye Başkanı Sn. Gökhan Yüksel'in Açılış konuşması
21.00-24.00 Kartal Meydanı Gösterileri
Türkiye - Kartal Turizm Folklör Derneği
Sırbistan - Dukat Folklör Topluluğu
Türkiye - Çavuşoğlu Spor Klubü
Burundi - Ruciteme Karyenda Culture de Buyenzi
Türkiye - UMDER
KKTC - Alayköy Kültür ve Sanat Derneği
Makedonya - Xheladin Zegiri Kültür ve Sanat Derneği
Türkiye - Kartal Turizm Folklör Derneği
Mısır - El Shams Bale Grubu
Türkiye - Agon Dans
Slovakya - Folklor Grubu Polana
Türkiye - İstanbul Dans Spor Klubü
Macaristan - The Debrecen Folklör Topluluğu
Türkiye - İFEM
Hindistan - Ritim Gösteri Sanatları Topluluğu
Türkiye - Doğu Karadenizliler Kültür Derneği
Gürcistan - Lazare Dans Topluluğu
Senegal - Saly Velingara Dans Grubu
26 Ağustos 2023 Cumartesi - Kartal Meydanı
21.00-23.30 Kartal Meydanı Gösteriler
Sırbistan - Dukat Folklör Topluluğu
Türkiye - Agon Dans
KKTC - Alayköy Kültür ve Sanat Derneği
Burundi - Ruciteme Karyenda Culture de Buyenzi
Macaristan - The Debrecen Folklör Topluluğu
Senegal - Saly Velingara Dans Grubu
Gürcistan - Lazare Dans Topluluğu
27 Ağustos 2023 Pazar - Kartal Meydanı
21.00-23.30 Kartal Meydanı Gösteriler
Slovakya - Folklor Grubu Polana
Mısır - El Shams Bale Grubu
Makedonya - Xheladin Zegiri Kültür ve Sanat Derneği
Türkiye - İstanbul Dans Spor Klubü
Hindistan - Ritim Gösteri Sanatları Topluluğu
28 Ağustos 2023 Pazartesi - Kartal Meydanı
20.00-20.30 Kortej Yürüyüşü / Neyzen Tevfik Meydanı - Ankara Caddesi
20.30-23.45 Grupların Halk Oyunları Gösterileri
Türkiye - Kartal Turizm Folklör Derneği
Sırbistan - Dukat Folklör Topluluğu
Türkiye -Çavuşoğlu Spor Klubü
Burundi - Ruciteme Karyenda Culture de Buyenzi
KKTC - Alaykoy Kültür ve Sanat Derneği
Makedonya - Xheladin Zegiri Kültür ve Sanat Derneği
Türkiye - Kartal Turizm Folklör Derneği
Mısır - El Shams Bale Grubu
Türkiye - Agon Dans
Slovakya - Folklor Grubu Polana
Türkiye - İstanbul Dans Spor Klubü
Macaristan - The Debrecen Folklör Topluluğu
Türkiye - İFEM
Hindistan - Ritim Gösteri Sanatları Topluluğu
Türkiye - Doğu Karadenizliler Kültür Derneği
Senegal - Saly Velingara Dans Grubu
Gürcistan - Lazare Dans Topluluğu
23.30-23.45 Kapanış ve Plaket Töreni
Belediye Başkanı Sn. Gökhan Yüksel'in Kapanış konuşması
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 30 | 26 | 1 | 3 | 68 | 20 | 81 | +48 |
2 | Fenerbahçe | 30 | 25 | 1 | 4 | 79 | 25 | 79 | +54 |
3 | Trabzonspor | 30 | 15 | 11 | 4 | 51 | 40 | 49 | +11 |
4 | Beşiktaş | 30 | 14 | 12 | 4 | 40 | 36 | 46 | +4 |
5 | Kasımpaşa | 30 | 12 | 11 | 7 | 53 | 55 | 43 | -2 |
6 | Başakşehir FK | 30 | 12 | 12 | 6 | 38 | 35 | 42 | +3 |
7 | Çaykur Rizespor | 30 | 12 | 12 | 6 | 36 | 47 | 42 | -11 |
8 | Antalyaspor | 30 | 10 | 9 | 11 | 35 | 33 | 41 | +2 |
9 | Adana Demirspor | 30 | 9 | 9 | 12 | 46 | 39 | 39 | +7 |
10 | Alanyaspor | 30 | 9 | 9 | 12 | 38 | 42 | 39 | -4 |
11 | Sivasspor | 30 | 9 | 10 | 11 | 36 | 43 | 38 | -7 |
12 | Samsunspor | 30 | 10 | 14 | 6 | 35 | 41 | 36 | -6 |
13 | Kayserispor | 30 | 10 | 11 | 9 | 36 | 43 | 36 | -7 |
14 | MKE Ankaragücü | 30 | 7 | 11 | 12 | 36 | 39 | 33 | -3 |
15 | Hatayspor | 30 | 7 | 11 | 12 | 36 | 40 | 33 | -4 |
16 | Konyaspor | 30 | 7 | 11 | 12 | 31 | 42 | 33 | -11 |
17 | Gaziantep FK | 30 | 8 | 15 | 7 | 34 | 44 | 31 | -10 |
18 | Fatih Karagümrük | 30 | 7 | 14 | 9 | 34 | 38 | 30 | -4 |
19 | Pendikspor | 30 | 7 | 15 | 8 | 34 | 61 | 29 | -27 |
20 | İstanbulspor | 30 | 3 | 20 | 7 | 22 | 55 | 13 | -33 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 27 | 21 | 5 | 1 | 64 | 23 | 64 | +41 |
2 | Göztepe | 27 | 17 | 5 | 5 | 45 | 15 | 56 | +30 |
3 | Sakaryaspor | 27 | 13 | 6 | 8 | 41 | 28 | 47 | +13 |
4 | Çorum FK | 27 | 13 | 8 | 6 | 44 | 28 | 45 | +16 |
5 | Kocaelispor | 27 | 13 | 8 | 6 | 39 | 31 | 45 | +8 |
6 | Bodrumspor | 27 | 12 | 7 | 8 | 35 | 19 | 44 | +16 |
7 | Boluspor | 27 | 12 | 8 | 7 | 26 | 28 | 43 | -2 |
8 | Bandırmaspor | 27 | 11 | 8 | 8 | 37 | 24 | 41 | +13 |
9 | Gençlerbirliği | 27 | 10 | 7 | 10 | 31 | 26 | 40 | +5 |
10 | Erzurumspor FK | 27 | 10 | 7 | 10 | 26 | 21 | 37 | +5 |
11 | Ümraniyespor | 27 | 9 | 12 | 6 | 32 | 39 | 33 | -7 |
12 | Keçiörengücü | 27 | 8 | 11 | 8 | 24 | 33 | 32 | -9 |
13 | Manisa FK | 27 | 7 | 10 | 10 | 33 | 33 | 31 | 0 |
14 | Şanlıurfaspor | 27 | 6 | 12 | 9 | 23 | 30 | 27 | -7 |
15 | Tuzlaspor | 27 | 7 | 14 | 6 | 26 | 43 | 27 | -17 |
16 | Adanaspor | 27 | 8 | 16 | 3 | 21 | 40 | 27 | -19 |
17 | Altay | 27 | 5 | 19 | 3 | 12 | 55 | 15 | -43 |
18 | Giresunspor | 27 | 2 | 21 | 4 | 12 | 55 | 7 | -43 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 29 | 21 | 4 | 4 | 66 | 24 | 67 | +42 |
2 | Van Spor FK | 29 | 19 | 5 | 5 | 48 | 29 | 62 | +19 |
3 | Bucaspor 1928 | 29 | 17 | 3 | 9 | 42 | 18 | 60 | +24 |
4 | 1461 Trabzon FK | 29 | 16 | 6 | 7 | 54 | 30 | 55 | +24 |
5 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 30 | 15 | 6 | 9 | 42 | 25 | 54 | +17 |
6 | Ankaraspor | 30 | 13 | 6 | 11 | 38 | 26 | 50 | +12 |
7 | Ankara Demirspor | 29 | 13 | 12 | 4 | 34 | 31 | 43 | +3 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 30 | 11 | 10 | 9 | 30 | 27 | 42 | +3 |
9 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 29 | 12 | 13 | 4 | 33 | 29 | 40 | +4 |
10 | Diyarbekir Spor | 29 | 11 | 11 | 7 | 32 | 29 | 40 | +3 |
11 | Hes İlaç Afyonspor | 29 | 8 | 11 | 10 | 18 | 28 | 34 | -10 |
12 | Kırklarelispor | 30 | 8 | 12 | 10 | 22 | 34 | 34 | -12 |
13 | Nazilli Belediyespor | 30 | 10 | 13 | 7 | 35 | 49 | 34 | -14 |
14 | Altınordu | 29 | 7 | 12 | 10 | 32 | 30 | 31 | +2 |
15 | Serik Belediyespor | 30 | 7 | 13 | 10 | 23 | 33 | 31 | -10 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 29 | 7 | 15 | 7 | 28 | 48 | 25 | -20 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 30 | 5 | 19 | 6 | 27 | 57 | 21 | -30 |
18 | Bursaspor | 29 | 5 | 16 | 8 | 22 | 48 | 20 | -26 |
19 | Adıyaman FK | 29 | 3 | 21 | 5 | 19 | 50 | 14 | -31 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 22 | 17 | 1 | 4 | 45 | 10 | 55 | +35 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 23 | 16 | 0 | 7 | 40 | 11 | 55 | +29 |
3 | 52 Orduspor FK | 23 | 12 | 6 | 5 | 30 | 21 | 41 | +9 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 23 | 11 | 6 | 6 | 28 | 19 | 39 | +9 |
5 | Edirnespor | 22 | 10 | 8 | 4 | 35 | 22 | 34 | +13 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 23 | 9 | 8 | 6 | 33 | 23 | 33 | +10 |
7 | İnegöl Kafkas GK | 22 | 8 | 6 | 8 | 23 | 23 | 32 | 0 |
8 | Artvin Hopaspor | 22 | 8 | 7 | 7 | 29 | 20 | 31 | +9 |
9 | Mardin 1969 Spor | 22 | 9 | 9 | 4 | 28 | 24 | 31 | +4 |
10 | Karabük İdmanyurdu Spor | 22 | 8 | 10 | 4 | 20 | 31 | 28 | -11 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 23 | 8 | 13 | 2 | 24 | 36 | 26 | -12 |
12 | Gümüşhanespor | 23 | 4 | 10 | 9 | 16 | 34 | 21 | -18 |
13 | Kırıkkalegücü FK | 22 | 5 | 12 | 5 | 13 | 29 | 20 | -16 |
14 | Malatya Arguvanspor | 22 | 2 | 16 | 4 | 9 | 35 | 10 | -26 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 22 | 2 | 17 | 3 | 15 | 50 | 9 | -35 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
03/04/2024 | Antalyaspor | vs | MKE Ankaragücü |
03/04/2024 | Başakşehir FK | vs | Beşiktaş |
03/04/2024 | Fenerbahçe | vs | Adana Demirspor |
03/04/2024 | Galatasaray | vs | Hatayspor |
03/04/2024 | Gaziantep FK | vs | Alanyaspor |
03/04/2024 | İstanbulspor | vs | Çaykur Rizespor |
03/04/2024 | Kayserispor | vs | Kasımpaşa |
03/04/2024 | Konyaspor | vs | Trabzonspor |
03/04/2024 | Samsunspor | vs | Pendikspor |
03/04/2024 | Sivasspor | vs | Fatih Karagümrük |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
02/04/2024 | Keçiörengücü | vs | Çorum FK |
02/04/2024 | Şanlıurfaspor | vs | Sakaryaspor |
02/04/2024 | Boluspor | vs | Gençlerbirliği |
02/04/2024 | Manisa FK | vs | Bodrum FK |
03/04/2024 | Tuzlaspor | vs | Ümraniyespor |
03/04/2024 | Adanaspor | vs | Eyüpspor |
03/04/2024 | Altay | vs | Bandırmaspor |
03/04/2024 | Kocaelispor | vs | Göztepe |
04/04/2024 | Erzurumspor FK | vs | Giresunspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
23/03/2024 | Altınordu | vs | Esenler Erokspor |
23/03/2024 | Ankara Demirspor | vs | Zonguldak Kömürspor |
23/03/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | vs | 1461 Trabzon FK |
23/03/2024 | Bursaspor | vs | Kırklarelispor |
23/03/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Hes İlaç Afyonspor |
24/03/2024 | Adıyaman FK | vs | Serik Belediyespor |
24/03/2024 | Ankaraspor | vs | Diyarbekir Spor |
24/03/2024 | Bucaspor 1928 | vs | Kırşehir Futbol SK |
24/03/2024 | Karacabey Belediye Spor | vs | Van Spor FK |
24/03/2024 | Bucaspor 1928 - Kırşehir Futbol SK | Bucaspor 1928 ligde evindeki son 13 maçında hiç kaybetmedi | Bucaspor 1928 yenilmez |
24/03/2024 | Adıyaman FK - Serik Belediyespor | Adıyaman FK ligdeki son 14 maçında hiç kazanamadı | Serik Belediyespor yenilmez |
24/03/2024 | Ankaraspor - Diyarbekir Spor | Ankaraspor ligde evindeki son 15 maçında hiç kaybetmedi | Ankaraspor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
23/03/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | 52 Orduspor FK |
23/03/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Artvin Hopaspor |
24/03/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | vs | Tarsus İdman Yurdu |
24/03/2024 | Edirnespor | vs | K.Çekmece Sinopspor |
24/03/2024 | Gümüşhanespor | vs | Mardin 1969 Spor |
24/03/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Talasgücü Belediyespor |
24/03/2024 | Kırıkkalegücü FK | vs | Malatya Arguvanspor |