Tweet |
Kartal Belediyesi Makine Hangar Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’nde başlayan turnuvanın açılış hamlesini Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar gerçekleştirdi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına etkinliğe katılarak satrancın en önemli spor dallarından biri olduğunu vurgulayan Uçar, ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı, ilçemizin dört bir yanında büyük coşkuyla kutladık. Böylesi anlamlı bir etkinlikte siz genç kardeşlerimle bir araya gelmekten çok mutluyum. Sizleri her alanda düşünen Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel şu an içerisinde bulunduğumuz Makine Hangar Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’ni, memleketimizi teknolojide üreten konuma getirmeniz için, kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam olarak sundu. Bugün burada olan tüm genç kardeşlerime başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Yardımcısı Adem Uçar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından satranç tahtasında ilk hamleyi yaparak turnuvayı başlattı.
İki gün boyunca tatlı bir rekabetin yaşandığı turnuvada 08 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı, 16 yaş ve altı olmak üzere 4 kategoride 270 satranç sporcusu yarıştı.
6 tur, 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde yapılan turnuva sonunda, her bir kategorinin dereceye girenlerine ödülleri takdim edilirken, turnuvaya katılan tüm katılımcılara ise günün anısına anahtarlık hediye edildi.
Çekişmeli geçen turnuvanın son gününde 16 yaş ve altı genel ve 16 yaş ve altı kadın kategorilerinde dereceye giren sporculara; Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürü Serkan Taş, 12 yaş ve altı genel, 12 yaş ve altı kadın sporculara Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, 10 yaş ve altı genel, 10 yaş ve altı kadın sporculara Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Ali Aluç, 8 yaş ve altı genel, 8 yaş ve altı kadın sporculara Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Gül Altınöz madalya, kupa ve hediye çeklerini takdim etti.
‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporcular şöyle;
16 yaş altı genel kategorisi
1. Yağızalp Timurkutluk
2. Ahmet Suat Candaş
3. Semih Aslan Ceylan
16 yaş altı kadın kategorisi
1. Berra Betül Şişman
2. Zehra Bayram
3. Elif Sena Tündar
12 yaş altı genel kategorisi
1. Taha Cicin
2. Kerem Karagülle
3. Zeynep Mira Tosun
12 yaş altı kadın kategorisi
1. Zeynep Mira Tosun
2. Asya Nazlı Danışmaz
3. Zeynep Çopur
10 yaş altı genel kategorisi
1. Kerem Ok
2. Asya Karbo
3. İnanç Kılıç
10 yaş altı kadın kategorisi
1. Asya Karbo
2. Bera Kolçak
3. Hira Zeynep Güney
8 yaş altı genel kategorisi
1. Evren Ünlüsan
2. Emir Pars Demiroğlu
3. Mustafa Bilgin Ertürk
8 yaş altı kadın kategorisi
1. Elif Eren
2. Bilge Arslan
3. Elif Zehra Serin
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 30 | 26 | 1 | 3 | 68 | 20 | 81 | +48 |
2 | Fenerbahçe | 30 | 25 | 1 | 4 | 79 | 25 | 79 | +54 |
3 | Trabzonspor | 30 | 15 | 11 | 4 | 51 | 40 | 49 | +11 |
4 | Beşiktaş | 30 | 14 | 12 | 4 | 40 | 36 | 46 | +4 |
5 | Kasımpaşa | 30 | 12 | 11 | 7 | 53 | 55 | 43 | -2 |
6 | Başakşehir FK | 30 | 12 | 12 | 6 | 38 | 35 | 42 | +3 |
7 | Çaykur Rizespor | 30 | 12 | 12 | 6 | 36 | 47 | 42 | -11 |
8 | Antalyaspor | 30 | 10 | 9 | 11 | 35 | 33 | 41 | +2 |
9 | Adana Demirspor | 30 | 9 | 9 | 12 | 46 | 39 | 39 | +7 |
10 | Alanyaspor | 30 | 9 | 9 | 12 | 38 | 42 | 39 | -4 |
11 | Sivasspor | 30 | 9 | 10 | 11 | 36 | 43 | 38 | -7 |
12 | Samsunspor | 30 | 10 | 14 | 6 | 35 | 41 | 36 | -6 |
13 | Kayserispor | 30 | 10 | 11 | 9 | 36 | 43 | 36 | -7 |
14 | MKE Ankaragücü | 30 | 7 | 11 | 12 | 36 | 39 | 33 | -3 |
15 | Hatayspor | 30 | 7 | 11 | 12 | 36 | 40 | 33 | -4 |
16 | Konyaspor | 30 | 7 | 11 | 12 | 31 | 42 | 33 | -11 |
17 | Gaziantep FK | 30 | 8 | 15 | 7 | 34 | 44 | 31 | -10 |
18 | Fatih Karagümrük | 30 | 7 | 14 | 9 | 34 | 38 | 30 | -4 |
19 | Pendikspor | 30 | 7 | 15 | 8 | 34 | 61 | 29 | -27 |
20 | İstanbulspor | 30 | 3 | 20 | 7 | 22 | 55 | 13 | -33 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 27 | 21 | 5 | 1 | 64 | 23 | 64 | +41 |
2 | Göztepe | 27 | 17 | 5 | 5 | 45 | 15 | 56 | +30 |
3 | Sakaryaspor | 27 | 13 | 6 | 8 | 41 | 28 | 47 | +13 |
4 | Çorum FK | 27 | 13 | 8 | 6 | 44 | 28 | 45 | +16 |
5 | Kocaelispor | 27 | 13 | 8 | 6 | 39 | 31 | 45 | +8 |
6 | Bodrumspor | 27 | 12 | 7 | 8 | 35 | 19 | 44 | +16 |
7 | Boluspor | 27 | 12 | 8 | 7 | 26 | 28 | 43 | -2 |
8 | Bandırmaspor | 27 | 11 | 8 | 8 | 37 | 24 | 41 | +13 |
9 | Gençlerbirliği | 27 | 10 | 7 | 10 | 31 | 26 | 40 | +5 |
10 | Erzurumspor FK | 27 | 10 | 7 | 10 | 26 | 21 | 37 | +5 |
11 | Ümraniyespor | 27 | 9 | 12 | 6 | 32 | 39 | 33 | -7 |
12 | Keçiörengücü | 27 | 8 | 11 | 8 | 24 | 33 | 32 | -9 |
13 | Manisa FK | 27 | 7 | 10 | 10 | 33 | 33 | 31 | 0 |
14 | Şanlıurfaspor | 27 | 6 | 12 | 9 | 23 | 30 | 27 | -7 |
15 | Tuzlaspor | 27 | 7 | 14 | 6 | 26 | 43 | 27 | -17 |
16 | Adanaspor | 27 | 8 | 16 | 3 | 21 | 40 | 27 | -19 |
17 | Altay | 27 | 5 | 19 | 3 | 12 | 55 | 15 | -43 |
18 | Giresunspor | 27 | 2 | 21 | 4 | 12 | 55 | 7 | -43 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 29 | 21 | 4 | 4 | 66 | 24 | 67 | +42 |
2 | Van Spor FK | 29 | 19 | 5 | 5 | 48 | 29 | 62 | +19 |
3 | Bucaspor 1928 | 29 | 17 | 3 | 9 | 42 | 18 | 60 | +24 |
4 | 1461 Trabzon FK | 29 | 16 | 6 | 7 | 54 | 30 | 55 | +24 |
5 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 30 | 15 | 6 | 9 | 42 | 25 | 54 | +17 |
6 | Ankaraspor | 30 | 13 | 6 | 11 | 38 | 26 | 50 | +12 |
7 | Ankara Demirspor | 29 | 13 | 12 | 4 | 34 | 31 | 43 | +3 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 30 | 11 | 10 | 9 | 30 | 27 | 42 | +3 |
9 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 29 | 12 | 13 | 4 | 33 | 29 | 40 | +4 |
10 | Diyarbekir Spor | 29 | 11 | 11 | 7 | 32 | 29 | 40 | +3 |
11 | Hes İlaç Afyonspor | 29 | 8 | 11 | 10 | 18 | 28 | 34 | -10 |
12 | Kırklarelispor | 30 | 8 | 12 | 10 | 22 | 34 | 34 | -12 |
13 | Nazilli Belediyespor | 30 | 10 | 13 | 7 | 35 | 49 | 34 | -14 |
14 | Altınordu | 29 | 7 | 12 | 10 | 32 | 30 | 31 | +2 |
15 | Serik Belediyespor | 30 | 7 | 13 | 10 | 23 | 33 | 31 | -10 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 29 | 7 | 15 | 7 | 28 | 48 | 25 | -20 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 30 | 5 | 19 | 6 | 27 | 57 | 21 | -30 |
18 | Bursaspor | 29 | 5 | 16 | 8 | 22 | 48 | 20 | -26 |
19 | Adıyaman FK | 29 | 3 | 21 | 5 | 19 | 50 | 14 | -31 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 22 | 17 | 1 | 4 | 45 | 10 | 55 | +35 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 23 | 16 | 0 | 7 | 40 | 11 | 55 | +29 |
3 | 52 Orduspor FK | 23 | 12 | 6 | 5 | 30 | 21 | 41 | +9 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 23 | 11 | 6 | 6 | 28 | 19 | 39 | +9 |
5 | Edirnespor | 22 | 10 | 8 | 4 | 35 | 22 | 34 | +13 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 23 | 9 | 8 | 6 | 33 | 23 | 33 | +10 |
7 | İnegöl Kafkas GK | 22 | 8 | 6 | 8 | 23 | 23 | 32 | 0 |
8 | Artvin Hopaspor | 22 | 8 | 7 | 7 | 29 | 20 | 31 | +9 |
9 | Mardin 1969 Spor | 22 | 9 | 9 | 4 | 28 | 24 | 31 | +4 |
10 | Karabük İdmanyurdu Spor | 22 | 8 | 10 | 4 | 20 | 31 | 28 | -11 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 23 | 8 | 13 | 2 | 24 | 36 | 26 | -12 |
12 | Gümüşhanespor | 23 | 4 | 10 | 9 | 16 | 34 | 21 | -18 |
13 | Kırıkkalegücü FK | 22 | 5 | 12 | 5 | 13 | 29 | 20 | -16 |
14 | Malatya Arguvanspor | 22 | 2 | 16 | 4 | 9 | 35 | 10 | -26 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 22 | 2 | 17 | 3 | 15 | 50 | 9 | -35 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
03/04/2024 | Antalyaspor | vs | MKE Ankaragücü |
03/04/2024 | Başakşehir FK | vs | Beşiktaş |
03/04/2024 | Fenerbahçe | vs | Adana Demirspor |
03/04/2024 | Galatasaray | vs | Hatayspor |
03/04/2024 | Gaziantep FK | vs | Alanyaspor |
03/04/2024 | İstanbulspor | vs | Çaykur Rizespor |
03/04/2024 | Kayserispor | vs | Kasımpaşa |
03/04/2024 | Konyaspor | vs | Trabzonspor |
03/04/2024 | Samsunspor | vs | Pendikspor |
03/04/2024 | Sivasspor | vs | Fatih Karagümrük |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
02/04/2024 | Keçiörengücü | vs | Çorum FK |
02/04/2024 | Şanlıurfaspor | vs | Sakaryaspor |
02/04/2024 | Boluspor | vs | Gençlerbirliği |
02/04/2024 | Manisa FK | vs | Bodrum FK |
03/04/2024 | Tuzlaspor | vs | Ümraniyespor |
03/04/2024 | Adanaspor | vs | Eyüpspor |
03/04/2024 | Altay | vs | Bandırmaspor |
03/04/2024 | Kocaelispor | vs | Göztepe |
04/04/2024 | Erzurumspor FK | vs | Giresunspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
23/03/2024 | Altınordu | vs | Esenler Erokspor |
23/03/2024 | Ankara Demirspor | vs | Zonguldak Kömürspor |
23/03/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | vs | 1461 Trabzon FK |
23/03/2024 | Bursaspor | vs | Kırklarelispor |
23/03/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Hes İlaç Afyonspor |
24/03/2024 | Adıyaman FK | vs | Serik Belediyespor |
24/03/2024 | Ankaraspor | vs | Diyarbekir Spor |
24/03/2024 | Bucaspor 1928 | vs | Kırşehir Futbol SK |
24/03/2024 | Karacabey Belediye Spor | vs | Van Spor FK |
24/03/2024 | Bucaspor 1928 - Kırşehir Futbol SK | Bucaspor 1928 ligde evindeki son 13 maçında hiç kaybetmedi | Bucaspor 1928 yenilmez |
24/03/2024 | Adıyaman FK - Serik Belediyespor | Adıyaman FK ligdeki son 14 maçında hiç kazanamadı | Serik Belediyespor yenilmez |
24/03/2024 | Ankaraspor - Diyarbekir Spor | Ankaraspor ligde evindeki son 15 maçında hiç kaybetmedi | Ankaraspor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
23/03/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | 52 Orduspor FK |
23/03/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Artvin Hopaspor |
24/03/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | vs | Tarsus İdman Yurdu |
24/03/2024 | Edirnespor | vs | K.Çekmece Sinopspor |
24/03/2024 | Gümüşhanespor | vs | Mardin 1969 Spor |
24/03/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | Talasgücü Belediyespor |
24/03/2024 | Kırıkkalegücü FK | vs | Malatya Arguvanspor |